1,5 procenta podatku – komu możesz pomóc?

Niestety, chociaż byśmy chcieli, nie zawsze mamy możliwość pomagać. Jednak jako podatnicy, raz do roku możemy zrobić to bez względu na naszą sytuację materialną. Kto może otrzymać od nas 1,5 procenta podatku? Kilka informacji na ten temat zamieszczamy poniżej.

1,5 procenta podatku – pomagaj organizacjom pożytku publicznego

W teorii możemy oddać nasze 1,5 procenta podatku komu chcemy, jednak w praktyce wybór ogranicza się do listy instytucji, które zarejestrowane są jako organizacje pożytku publicznego. Podmioty takie nie działają dla zysku, a dla dobra społeczeństwa. Wliczać się w to więc będą schroniska dla zwierząt, fundacje wspomagające chorych i niepełnosprawnych oraz takie, które wyciągają pomocną dłoń do biednych i bezdomnych. Każdy z nas może zdecydować, która inicjatywa jest mu bliższa. Wiele osób postanawia przekazać 1,5 procenta na sprawy, które uważa za społecznie istotne.

Niesłuszne jest myślenie, że nasz wkład w akcję jest niewielki, bo wynosi zaledwie kilka lub kilkanaście złotych. Siła tkwi w liczebności podatników i to właśnie dzięki temu udaje się uzbierać naprawdę imponujące sumy, które realnie wspierają organizacje i ich cele. Dlatego warto pamiętać o wypełnieniu odpowiedniej rubryki w formularzu, bo to zajmuje kilka sekund, a znaczy naprawdę bardzo dużo.

1,5 procenta podatku – pomagaj podopiecznym fundacji

Nasza decyzja nie musi ograniczać się do wskazania konkretnej fundacji. Możemy również poznać bliżej podopiecznych organizacji pożytku publicznego i jeśli mają oni swoje zbiórki, przekazać nasze wsparcie do wybranej osoby, wpisując ją jako cel szczegółowy. Daje to poczucie, że naprawdę zmieniamy coś naszym wsparciem.

Warto przekonać się, jak proste jest pomaganie. Na tej stronie można dowiedzieć się więcej o akcji https://procent.rehabilitacjaopole.pl/. Przy okazji poznamy także opolską organizację pożytku publicznego, która od lat pomaga rehabilitować się i leczyć osobom chorym oraz niepełnosprawnym. Na jej konto również można przekazać 1,5 procenta podatku.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *