Irygator do zębów

Zachowanie prawidłowej higieny jamy ustanej nie jest proste. Zwykła szczoteczka do zębów nie jest w stanie dokładnie wyczyścić naszych zębów. Jej tradycyjna forma nie pozwala na usunięcie wszystkich bakterii, szczególnie w trudno dostępnych miejscach. Z pomocą przychodzi irygator do zębów. Urządzenie, które zyskuje teraz popularność.

Co to jest irygator do zębów?

Irygator do zębów to urządzenie dentystyczne do pielęgnacji jamy ustnej. Kieruje ono strumień wody między dziąsła i zęby, dzięki czemu skutecznie usuwa resztki jedzenia i bakterie. Ten przyrząd zastępuje szczoteczki, nici dentystyczne, płyny do płukania jamy ustnej i wykałaczki. Ma on różne końcówki, dzięki czemu jest też w stanie dokładnie wyczyścić miejsca wokół aparatów ortodontycznych. Jego dodatkowa funkcją jest masowanie dziąseł, co sprawia, ze wyglądają one zdrowo i są silniejsze.

Końcówki do irygatorów dentystycznych

Irygator do zębów może być wyposażony w różne końcówki, które są przeznaczone do konkretnych rzeczy. Dzieli się je na klasyczne końcówki, które są przeznaczone do codziennego czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, do dziąseł, ortodontyczne – ułatwią one czyszczenie między częściami aparatów ortodontycznych, do implantów – posiadaj one specjalne włókna, a także do języka.

Czy warto zainwestować w irygator do zębów?

Irygator do zębów pomaga zachować prawidłową jamę ustna, co jest bardzo ważne. Badania pokazują, że czyszczą one lepiej niż inne produkty do tego przeznaczone. Dodatkowo nie podrażniają one wrażliwych dziąseł, nie powodują krwawienia, tylko sprawiają, że stają się one silniejsze. Warto wyposażyć się w takie urządzenie.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *