Płukanie ust olejem – metoda, dzięki której zadbasz o cały organizm

Oleje naturalne zyskują na popularności. Coraz więcej osób rozumie rozumie różnicę pomiędzy tradycyjnym olejem rzepakowym, a jego zimnotłoczoną wersją. Jednak nie wszyscy wiedzą, że oleje można nie tylko pić, ale też płukać nimi usta. Jakie korzyści to daje? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Płukanie ust olejem – wpływ na organizm

Płukanie ust olejem to metoda wywodząca się ze starożytnej medycyny ajurwedy. Zakłada ona, że większość chorób zaczyna się od problemów w jamie ustnej. Dzisiejsze badania to potwierdzają. Czy wiedziałeś, że w jamie ustnej jest więcej bakterii niż na podeszwie buta? Płukanie ust olejem pozwala się ich pozbyć. W przeciwnym razie przedostają się do układu pokarmowego. Patogeny mogą osłabić odporność, przed czym chroni nas omawiana metoda. Ponadto udowodniono, że ssanie oleju zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób wywoływanych przez przewlekłe choroby jamy ustnej, jak miażdżyca, zapalenie mięśnia sercowego, udar mózgu czy choroby nerek.

Płukanie ust olejem – wpływ na jamę ustną

Poza pozytywnym wpływem na organizm, płukanie ust olejem pomaga w utrzymaniu higieny jamy ustnej. Warto wdrożyć tę metodę, jeśli chcemy zadbać o zęby i dziąsła. Ssanie oleju oczyszcza trudno dostępne miejsca, czego nie bylibyśmy w stanie zrobić zwykłą szczoteczką. Ponadto usuwa kamień nazębny, zapobiega powstawaniu ubytków próchniczych, łagodzi stany zapalne dziąseł i przyzębia, a dodatkowo redukuje odkładanie się płytki nazębnej. Płukanie ust olejem zmniejsza przyczepność bakterii i zwalcza nieświeży oddech. Jednak takich efektów można spodziewać się tylko pod warunkiem, że używamy sprawdzonego produktu. Przykładem świetnego oleju do płukania ust jest https://olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-do-plukania-ust/. Co czyni go wyjątkowym? Przede wszystkim fakt, że jest tłoczony na zimno, nierafinowany i pochodzi z roślin dorastających na polskich ziemiach. Choć kiedyś zalecano płukanie ust olejem sezamowym lub kokosowym, obecnie równie popularne są mieszanki olejów stworzone specjalnie z myślą o jamie ustnej.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *